Три горчиви аспирина за Айнтрахт в Леверкузен (видео)

Байер (Леверкузен) надигна глава след двете поредни поражения в Бундеслигата и зарадва феновете си с класическа победа с 3:0 над Айнтрахт (Франкфурт). Петата домакинска победа на “аспирините” свали напрежението около треньора Роджер Шмит, а героят на вечерта, в която Бернд Лено отпразнува мач №250 на вратата на домакините, не бе непознат - Хавиер Ернандес. Мексиканецът вкара седмото и осмото си попадение през сезона, а третото бе дело нa Кевин Фоланд, който влезе като смяна на Чичарито.

Резултатът бе открит още в петата минута, когато 17-годишният Кай Хавертц се разходи сред защитата на гостите, след което топката попадна в Ернандес, който хладнокръвно я прати в мрежата за 1:0. След попадението Айнтрахт заигра по-офанзивно и се настани в противниковата половина, но не успя да отбележи и двата отбора се оттеглиха на почивка с един вкаран гол, който бе на сметката на домакините.

Вторият удар на Леверкузен дойде след малко повече от час игра. Тогава Чичарито завърши атака, проведена като по учебник - центриране след разиграване между Кевин Кампъл и Карим Белараби, приключило с второто попадение на Чича от близка дистанция за 2:0. В 70-ата минута той напусна игра под заслужените овации на “БайАрена”, а заменилият го Кевин Фоланд оформи финалното 3:0 само 8 минути по-късно, когато се възползва от грешка на вратаря на Франкфурт Лукас Храдецки.

Байер има 27 точки след 20 изиграни мача и се намира на осмо място в класирането. Айнтрахт пък остана на трето място въпреки загубата, след като Борусия (Дортмунд) се издъни като гост на последния Дармщат 98.