Троицки прекърши Хаазе и чака Григор или Янович

Поставеният под №9 в схемата Виктор Троицки се класира за 1/4-финалите на турнира на ATP в София. Сърбинът надви в много оспорван мач холандеца Робин Хаазе с 2:6, 6:4, 7:6 (3) и в следващата фаза ще мери сили с Григор Димитров или поляка Йежи Янович.

Миналогодишният финалист Троицки допусна доста грешки в първия сет и взе само 2 гейма в него, като Хаазе поведе с 3:0, 4:1 и 5:2 преди да сложи край на частта с пробив в осмия гейм.

Във втория сет обаче Троицки успя да реализира пробив в петия гейм и това му позволи да поведе с 4:2 малко след това. Сърбинът задържа аванса си от един пробив в резултата и изравни резултата в сетовете.

В решаващата трета част Троицки направи ранен пробив и поведе с 2:0, но Хаазе бързо изравни резултата за 2:2. След това играта продължи без пробиви и се стигна до тайбрек, в който холандецът взе първата точка, но Троицки поведе с 6:1 и със 7:3 сложи точка на спора след близо 2 часа игра.

30-годишният белградчанин има две поредни победи срещу Димитров от миналия сезон - на финала на турнира в Сидни с 2:6, 6:1, 7:6 (7) и в първия кръг на "Ролан Гарос" с 2:6, 6:3, 5:7, 7:5, 6:3. Преди това хасковлията, 13-и в света в момента, побеждава в Бризбън през януари 2016 година с 5:7, 7:6 (6) 6:2 и в Базел през 2012 година с 6:3, 6:2.

Снимка: Марин Маринов, Sportal.bg