Алавес съсече екзекутора на Реал и ще спори с Барса на финала (видео)

Алавес е вторият финалист в турнира за Купата на Испания. Тази вечер играчите на Мануел Пелегрино съсякоха екзекутора на Реал Мадрид Селта в мача реванш между двата тима от 1/2-финала на надпреварата. Това стана с минималното 1:0, но то бе напълно достатъчно, след като първата среща във Виго завърши при нулево реми. Героят в мача бе Едгар Мендес, който вкара победното попадение за домакините в 82-ата минута и взриви трибуните на "Естадио Мендисороса".

Домакините имаха първата си възможност в 5-ата минута, когато Дейверсон се възползва от грешка в отбраната на съперника и отправи удар, но покрай вратата. Селта обаче отговори със страхотна възможност пред Яго Аспас, който в 10-ата минута бе изпуснат в наказателното поле, но отблизо не успя да намери очертанията на вратата.

В 20-ата минута Алавес имаше хубава възможност за откриване на резултата, когато Ибай Гомес стреля опасно от фаул, но над напречната греда. В 27-ата минута пък отново Яго Аспас имаше шанс за гостите. Той получи дълъг пас, защитник не се намеси добре и буквално подаде топката за нападателя на гостите, който пробва да прехвърли вратаря, но прехвърли и вратата.

Второто полувреме Алавес бе по-активният тим и създаде по-добрите положения. В 55-ата минута след разбъркване в наказателното поле Гайска Токеро отправи удар покрай вратата. След това в 65-ата минута Ибай Гомес бе намерен непокрит пред наказателното поле, но ударът му бе спасен виртуозно от вратаря. Две минути по-късно след нова хубава атака на домакините Дейверсон напредна и стреля над вртатата.

Натискът на Алавес най-накрая даде резултат. Това се случи в 82-ата минута, когато Виктор Касадесус свали с глава за Едгар Мендес, който напредна на скорост, финтира защитник и прати топката в мрежата за крайното 1:0.

Така Алавес за пръв път в историята си стига до финал за Купата на Испания. Там ще спори за трофея с гранда Барселона.