Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Йежи Янович е първият съперник на Григор в София

Йежи Янович е първият съперник на Григор Димитров на турнира в София. Полякът спечели мача си от първия кръг срещу Дуди Села от Израел след 6:4, 6:4. За него това беше първа победа в основната схема на турнир на АТП от октомври 2015 година във Виена. Най-добрият български тенисист е поставен под номер 3 и почива в първия кръг.

203-сантиметровият Янович пропусна две възможности за пробив още в първия гейм. Полякът разчита много на мощния си сервис и го демонстрира в течение на първия сет. Той доминираше от начален удар и в първите три гейма, в които сервираше, загуби само две точки. Йежи се възползва при следващия си шанс и стигна до пробив в седмия гейм и след това поведе с 5:3. След 33 минути игра Янович сложи край на първия сет.

Във втората част Села поведе с 3:1 след ранен пробив, но първо загуби аванса си. Янович върна пробива веднага, а след това постигна нов и имаше тотален контрол върху случващото се на корта. Той нямаше проблем да запази преднината си и да стигне до крайния успех.

Григор има една победа и една загуба срещу Янович. 26-годишният поляк достигна до 14-о място в световната ранглиста през 2012 г., но поредица от тежки контузии оказа сериозно влияние на кариерата му и той в момента е 273-и. На Откритото първенство на Австралия той отпадна от Марин Чилич след петсетов двубой.