Кузманов преклони глава пред №57 в света (галерия)

Третата ракета на България Димитър Кузманов загуби с 4:6, 3:6 от холандеца Робин Хаазе в първия кръг на "Гаранти Коза София Оупън". Заемащият място №450 в ранглистата на ATP Кузманов участва в турнира с "уайлд кард". Хаазе пък е номер 57 в света в момента, като върховото му постижение в кариерата е №33 през 2012 година.

Кузманов все пак продължава в турнира на двойки, след като вчера записа победа в тандем с Александър Лазов. Двамата надвиха с 6:4, 6:7 (9), 10-7 Ариел Бехар (Уругвай) и Андрей Василевски (Беларус).

Димитър Кузманов загуби с 4:6, 3:6 от холандеца Робин Хаазе

Кузманов взе първата точка в мача днес, но допусна пробив на 15 в откриващото си подаване. Хаазе затвърди пробива с гейм на 30, а Кузманов не допусна втори пореден пробив и се пребори за третия гейм в двубоя. В следващите минути Кузманов сервираше добре, но не успяваше да затрудни Хаазе при сервис на холандеца. В осмия гейм, при 4:3 за Хаазе, все пак българинът стигна до 40:40, но не съумя да се пребори за брейкпойнт и холандецът поведе с 5:3. Хаазе затвори първия сет със своя начален удар в десетия гейм - 6:4, доближавайки се по този начин на сет от победата.

Вторият сет започна по аналогичен начин на първия. Хаазе осъществи ранен пробив и малко след това поведе с 2:0. За разлика от първия сет, сега холандецът трябваше да положи повече усилия в затвърждаването на пробива, тъй като геймът мина през 40:40, но до брейкпойнт не се стигна. Следващият гейм бе доста тежък за Кузманов, който допусна усложняване на нещата от 40:15. Пловдивчанинът трябваше да отразява и точки за пробив, но издържа и не позволи преднината на съперника му да стане още по-сериозна. Двойна грешка на 23-годишния българин в петия гейм обаче донесе брейкпойнт на Хаазе - 30:40. При последвалото разиграване Мико Кузманов допусна грешка, изкарвайки топката в аут и холандецът проби за 4:1. В следващия гейм обаче Хаазе допусна доста неточности, а Кузманов не се отказа да се бори и българинът реализира пробив на 15. Мико изигра уверено следващия гейм и го взе на 15, като последната точка в него спечели с прекрасен уинър от форхенд. С бърз гейм за 5:3 обаче Хаазе охлади ентусиазма на Кузманов, а веднага след това реализира пробив на 30 и двубоят приключи.

В турнира на сингъл остана само един българин - първата ни ракета Григор Димитров, който започва участието си директно от втория кръг в четвъртък. Вчера от турнира отпадна друг получил "уайлд кард" за основната схема българин - Александър Лазаров. Той загуби с 6:7 (0|, 2:6 от молдовеца Раду Албот.