Хюстън спечели с лекота срещу Орландо

Джеймс Хардън отбеляза 25 точки и спечели 13 борби за отбора на Хюстън, който изгради преднина рано в мача и я запази до края за победа със 128:104 срещу Орландо. С това Рокетс записаха втори пореден успех в Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (НБА), докато Меджик допуснаха десето поражение в последните си 13 мача.

Авансът на Хюстън достигна 23 точки в развитие на мача, преди Орландо да започне постепенно да скъсява дистанцията. Серж Ибака се възползва от загубена топка и намали разликата на девет точки в последната четвъртина, но Хардън открадна топката от Евън Фурние и подаде на Ерик Гордън, който завърши атаката с тройка. Тревър Ариза добави още една успешна стрелба от далечно разстояние секунди по-късно, с което Рокетс поведоха със 112:97. Последваха седем точки от страна на Патрик Бевърли срещу само един кош за Орландо, след което стартовата петица на Хюстън седна на пейката и догледа мача.

След победата Рокетс са с баланс 38-17 и са втори в Северозападната дивизия зад Сан Антонио, който е с 39-12.

Кемба Уолкър, Никола Батум и Марко Белинели отбелязаха по 17 точки при победата на Шарлът със 111:107 срещу Бруклин, с което Хорнетс сложиха край на серията си от седем поредни загуби в НБА. Шарлът не беше печелил от 21-и януари, когато отново победи Нетс.

Портланд победи със 114:113 Далас, след като Си Джей Маккълъм отбеляза 32 точки, последните две от които 0.9 секунди преди последната сирена. Двата отбора си размениха водачеството шест пъти в последната минута, а Дирк Новицки почти донесе победата за Маверикс с две тройки, като германецът вкара втората 3.9 секунди преди края. Маккълъм обаче отбеляза последните седем точки за Блейзърс, които изравниха серията от редовния сезон срещу Маверикс до 2:2.

Харисън Барнс отбеляза 26 точки, а Новицки добави 25 за отбора на Далас, който остава последен на югозапад. Портланд е предпоследен в Северозападната дивизия.