Франция 0:0 Белгия

Христина Русева и Галатасарай с лесна победа в първия 1/8-финал за Купата на CEV

Волейболната националка Христина Русева и нейният Галатасарай (Истанбул) са на крачка от класиране за 1/4-финалите на втория по сила европейски клубен турнир за Купата на CEV. Русева и съотборничките й биха без особени проблеми у дома словенския Нова КБМ Браник (Марибор) с 3:0 (25:23, 25:19, 25:15) в първи мач от 1/8-финалите на турнира, игран тази вечер пред едва около 300 зрители в зала "Бурхан Фелек".

Срещата-реванш е на 23 февруари (четвъртък) от 19,00 часа българско време в Марибор. Русева и компания се нуждаят само от два спечелени гейма, за да продължат напред към 1/4-финалите на турнира, където ще ги очаква победителя от двойката между френския Кан и полския Будовлани (Лодз). От друга страна волейболистките от Марибор трябва да гонят задължителен успех с 3:0 или 3:1, за да стигнат поне до т.нар. "златен" гейм.

Христина Русева игра цял мач за Галатасарай и се отчете със скромните 5 точки (1 блок, 2 аса и 50% ефективност в атака) за успеха. Най-полезна за турския тим бе италианката Надя Чентони с 14 точки (2 блока и 48% ефективност в атака), а волейболистката от Тринидад и Тобаго добави Шинийд Джак добави 12 точки (6 блока!!!, 1 ас и 38% ефективност в атака) за победата. За гостите от Марибор Анита Собочан завърши с 15 точки.