Турнир на талантите U14 : Зона Велико Търново - Зона Благоевград

Христина Русева с 15 точки, Галатасарай напред за Купата на CEV

Волейболната националка Христина Русева и нейният Галатасарай (Истанбул) се класираха за 1/4-финалите на втория по сила европейски клубен турнир за Купата на CEV. Русева и съотборничките й отстъпиха като гости на словенския Нова КБМ Браник (Марибор) с 2:3 (25:14, 23:25, 25:20, 21:25, 9:15) в мач-реванш от 1/8-финалите на турнира, игран снощи пред едва около 600 зрители. Втори съдия на двубоя беше българинът Чавдар Марев.

Въпреки загубата Галатасарай продължава напред към 1/4-финалите на турнира, след като спечели първата среща с категотичното 3:0 гейма. На 1/4-финалите за Купата на CEV Русева и компания ще играят с полския Будовлани (Лодз), който отстрани френския Кан, с националката Гергана Димитрова. Първият мач ще бъде между 7-и и 9-и март в Истанбул, а реваншът седмица по-късно.

Христина Русева изигра много силен мач за Галатасарай и се отчете със 15 точки (5 блока!!!, 1 ас и 45% ефективност в атака). Най-резултатни за турския тим бяха италианката Надя Чентони (3 блока и 65% ефективност в атака) и Седа Асланюрек (4 блока, 57% ефективност в атака и 18% перфектно посрещане), които играха само до третия гейм, с 18 и 17 точки. За домакините от Марибор Иза Млакар заби страхотните 29 точки (4 блока и 53% ефективност в атака) за победата.