Очаквайте от 17:30 часа: "Червените" с първа международна контрола, съперник е румънският Политехника Яш

Христина Русева и Галатасарай напред за Купата на CEV

Волейболната националка Христина Русева и нейният Галатасарай (Истанбул) се класираха за 1/8-финалите на втория по сила европейски клубен турнир за Купата на CEV. Русева и съотборничките й биха без проблеми у дома швейцарския ВФМ (Франшес-Монтанес) с 3:0 (25:14, 25:23, 25:16) в мач-реванш от 1/16-финалите на турнира, игран снощи.

Така след две победи с 3:1 и 3:0 гейма, Русева и компания се класираха на 1/8-финалите за Купата на CEV. Там Галатасарай очаква победителя от словенския сблъсък между Нова КБМ Браник (Марибор) и Калцит (Любляна), с националката Славина Колева. Първата среща ще бъде между 7-и и 9-и февруари в Истанбул, а реваншът две седмици по-късно.

Христина Русева влезе игра стабилно цял мач за Галатасарай и се отчете с 8 точки (1 блок, 2 аса и 71% ефективност в атака) за успеха, с колкото завърши и италианката Надя Чентони (1 ас и 64% ефективност в атака), която игра само в първите два гейма. Най-резултатна за турския тим бе Седа Асланюрек, която също игра само в първите две части, с 9 точки (75% ефективност в атака и 25% позитивно посрещане) за победата. За гостите от Франшес-Монтанес аржентинката Флоренсия Бускетс Рейес и Линда Кроненберг реализираха по скромните 8 точки.