Победа за Арсенал в първия мач на Иван Иванов

Новото попълнение на Арсенал (Тула) Иван Иванов записа първи мач след преминаването си в руския тим. Българският национал започна като титуляр в контрола с Радник и остана на терена през всичките 90 минути. Арсенал се наложи с 1:0 след гол на Олег Власов още в 5-ата минута. Халфът засече центриране на Кирил Комбаров и направи безпомощен вратаря на босненците.
Срещата в турския курорт Белек беше изгледана от селекционера на националния отбор на Русия Станислав Черчесов. В предишните дни той посети мачове на Спартак (Москва) и Ростов.

Срещу Радник Арсенал постигна първа победа по време на зимната подготовка. Тимът на Сергей Киряков можеше да спечели и много по-убедително, но направи доста пропуски. Иван Иванов се отчете с няколко стабилни намеси, а в 14-ата минута предотврати сигурен гол на Дурич.
След първия дял от сезона в Русия Арсенал е на 15-о място в класирането и ще води битка за оцеляването си в елита.