Тупаници и шутове при първата загуба на Лудогорец в контролите (видео)

Шампионът Лудогорец записа първо поражение по време на лагера си в Турция, който е част от подготовката на отбора за втората част от сезона. “Орлите” загубиха с 0:1 от полския Термалика в петата си проверка. Срещата бе белязана от груби влизания от страна и на двата отбора, които ескалираха до масово меле в средата на втората част.

Поляците можеха да открият резултата още преди да е изминала и една минута, след като Давид Губа бе изведен на чиста позиция по лявото крило, но ударът му от малък ъгъл бе спасен от Владо Стоянов. В 17-ата минута обаче съперникът откри. При едно центриране от корнер Артьом Путивцев засече топката с глава. В средата на първата част Козмин Моци влезе много грубо в коляното на играч на поляците, но за щастие до сериозна контузия не се стигна. Малко преди почивката българите можеха да изравнят, но Клаудио Кешерю не успя да засече центриране по земя на Натанаел.

В средата на втората част публиката стана свидетел на грозни сцени. При един фаул на голмайстора Путивцев срещу Лукас Саша двамата влязоха в словесен спор. Марселиньо притича, за да се намеси в полза на сънародника си и бе ударен от съперника по главата. Последва меле, в което полетяха още тупаници и шутове между двата лагера, но след няколко минути ситуацията се успокои и срещата продължи. В края на мача Лудогорец наложи натиск в половината на Термалика, но така и не успя да създаде нищо по-опасно пред вратата на поляците.

Следващата проверка на Лудогорец е в събота срещу чешкия Злин. Преди това “орлите” записаха две победи - 1:0 над Тренчин и 2:0 над Заря, и две равенства 1:1 - срещу Арсенал Тула у Ягелония.

ЛУДОГОРЕЦ - ТЕРМАЛИКА 0:1
0:1 Путивцев (17)

ЛУДОГОРЕЦ: 21. Владислав Стоянов, 4. Сисиньо, 27. Козмин Моци, 5. Хосе Паломино, 6. Натанаел, 18. Светослав Дяков, 12. Абел Анисе, 88. Вандерсон, 84. Марселиньо, 92. Джоди Лукоки, 28. Клаудиу Кешерю

ТЕРМАЛИКА: Трела, Зиайка, Путивцев, Сарек, Гилерме, Губа, Бабиарс, Купчак, Йованович, Стефаник. Гутковскис