Лудогорец се върна към победите след драма в Турция (видео+снимки)

След като преди три дни Лудогорец инкасира първа загуба в предсезонната си подготовка в Турция от полския Термалика, днес орлите се завърнаха към победите. 5-кратният шампион на България надигра драматично с 2:1 Злин.

Чехите, които са четвърти в местното първенство, откриха резултата чрез Диоп след половин час игра. Лудогорец излезе преобразен след почивката и бързо изравни с гол на Клаудиу Кешерю. Последваха много силни двайсетина минути, в които футболистите на Георги Дерменджиев изпуснаха 4-5 чисти положения. и когато проверката отиваше към равенство Лукоки осъществи великолепен пробив отдясно в 90-ата минута, който завърши с пас към Жуниор Кишада и бразилецът добута топката в мрежата на Злин за крайното 2:1.

Разградчани стартираха мача без част от основните си футболисти. На пейката останаха Игор Пластун и Абел Анисе, които влязоха след почивката, а Вандерсон Мисиджан и Джонатан Кафу изобщо не влязоха в игра.

Първата по-сериозна опасност дойде в 10-ата минута, когато Джоди Лукоки получи отличен извеждащ пас зад гърба на чешката отбрана, но овладя топката с ръка и провали атаката, която вещаеше почти сигурен гол.

В 20-ата минута Лудогорец като по чудо не откри резултата. Лукоки проби и центрира отляво към Клаудиу Кешерю, но румънецът стреля от 2-3 метра в тялото на чешкия страж.

Постепенно Злин заигра по-активно и след половин час игра чехите откриха резултата. Копечни центрира отдясно към Диоп и сенегалецът, който бе оставен абсолютно непокрит на 6-7 метра фронтално срещу Стоянов, без проблем вкара с глава за 1:0.

Лудогорец реагира светкавично и в 32-ата минута Жоао Пауло центрира отлично към Марселиньо, който стреля от 5-6 метра с глава, но Достал изби в корнер. Секунди по-късно стражът на чехите отрази нов опасен удар с глава, този път на Кешерю.

До края на полувремето не се случи нищо интересно.

Две минути след началото на втората част Лудогорец изравни. Жоао Пауло стреля от 20 метра, Достал изби, но при добавката с глава Клаудиу Кешерю бе безпощаден - 1:1. Само 120 секунди по-късно орлите бяха близо до пълен обрат. Синисньо проби и подаде към Жоао Паоло, но новото попълнение на разградчани шутира покрай лявата греда. Същото стори и в 50-ата минута след мощен удар от 25 метра.

Минута по-късно Жоао Паоло бе изведен очи в очи с вратаря, който излезе напред, но нападателят на българския тим при опита си да го прехвърли не улучи мрежата на Злин.

В 63-ата минута Лудогорец осъществи мълниеносна контраатака, която завърши с пропуск на Джоди Лукоки сам срещу вратаря.

Постепенно натискът на българския тим отслабна, но разградчани не бяха казали последната си дума. В 90-ата минута Лукоки получи пас отдясно, нахлу мощно в наказателното поле на Злин, подаде успоредно към Кишада, който оформи крайното 2:1 за Лудогорец.

Това бе шеста проверка за орлите в Турция, като до този момент те имат 3 победи, 2 равенства и едно поражение.

ЛУДОГОРЕЦ - ЗЛИН 2:1