Атлетико не срещна съпротива на Канарските острови (видео)

Атлетико Мадрид направи огромна крачка към четвъртфиналите в турнира за Купата на Краля. При гостуването си на Лас Палмас тимът на Диего Симеоне се наложи с 2:0 и очаква спокоен реванш. Коке и Антоан Гризман отбелязаха головете за "дюшекчиите", които можеха да спечелят и по-убедително, ако не бяха пропуските на Кевин Гамейро и Анхел Корея. Лас Палмас игра слабо и не показа почти нищо от стила, с който затрудни Атлетико на "Висенте Калдерон" в мач от Примера в края на миналата година. Отборът от Канарските острови в пети пореден двубой не успя да отбележи гол във вратата на мадридчани.

Атлетико беше без контузените Ян Облак и Яник Ферейра Караско, а Томас Тейе се подготвя с националния отбор на Гана за Купата на Африка. Това обаче по никакъв начин не се отрази на отбора и още в началните минути си пролича, че домакините трудно ще се противопоставят на добре организираната игра на "дюшекчиите". Първият опасен удар отправи Кевин Гамейро, но той беше блокиран. В 23-ата минута грешка в защитата на Пас Палмас позволи на Коке да стреля необезпокояван извън наказателното поле и испанският национал прати топката в далечния ъгъл на вратата.
След почивката Атлетико бързо стигна до втори гол. Той падна след много красива комбинация, при която Шиме Върсалко центрира, а Гамейро върна топката с глава към Гризман и той с летящ плонж я заби в мрежата на домакините. Не след дълго дълъг пас изведе Гамейро на стрелкова позиция, но той шутира покрай вратата. В 78-ата минута Анхел Корея направи непростим пропуск, като от няколко метра стреля високо в аут.

Лас Палмас в нито един момент не затрудни Мигел Анхел Моя. Чак в 86-ата минута Висенте Гомес отправи точен изстрел в очертанията на вратата, но стражът на Атлетико с лекота изби.