Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 1:1

Атлетико подчини Лас Палмас след красив гол (видео)

Отборът на Атлетико Мадрид се върна на победния път с минимална победа с 1:0 над гостуващия Лас Палмас в двубой от 16-ия кръг на Примера дивисион. В герой за "лос рохибланкос" се превърна Саул, който реализира красив гол в 59-ата минута. Канарският тим устоя на домакинския натиск преди почивката, а получи гол през второто полувреме, когато момчетата Диего Симеоне разчитаха предимно на контраатаки. С новите три точки Атлети е само на точка зад четвъртия Виляреал.

Момчетата на Диего Симеоне тръгнаха мощно напред от самото начало на срещата. Островният тим сякаш се огъваше, но успяваше да опази вратата си. В десетата минута Маурисио Лемос изби топката в последния миг, когато Кевин Гамейро се готвеше за шут. В 15-ата Саул се възползва от объркване в наказателното поле и стреля от 15 метра, целейки лявата греда на Хави Варас. Отбитата топка попадна в Гамейро, но той не беше прецизен в отиграването.

В 18-ата "дюшекчиите" имаха нова възможност, ала Гамейро не беше точен при последния пас на страхотна контраакция. В 29-ата Коке се отличи с прекрасен дълъг пас към Антоан Гризман, който овладя на гърди и шутира - встрани от гредата. Въпреки претенциите на френския стрелец за корнер, съдията Мелеро Лопес назначи аут. В 33-ата Лемон удари греда след много далечен шут, който изненада вратаря Мигел Анхел Моя. В 39-ата Шиме Върсалко центрира ниско на първа греда, където Гамейро пропусна от седем метра, притиснат от бранител.

В 54-ата минута Коке получи добра топка след хитро изпълнение на ъглов удар, но беше неточен. В 57-ата Гамейро овладя в наказателното поле, където беше блокиран при опита си за центриране. В 58-ата Роке Меса изскочи на чудесна позиция, но Моя протегна ръка и опази близкия си ъгъл. Само минута по-късно публиката на "Висенте Калдерон" се зарадва на гол. Ударът на Гризман беше спрян, а Саул изобщо не се поколеба да стреля от 21 метра, фалцира прекрасно топката с левия крак и я прати до гредата в мрежата - 1:0.

От началото на втората част гостите от "Гран Канария" владееха убедително топката и атакуваха по-често. В 61-ата отново проектонационалът на Испания Роке Меса получи топка на границата на наказателното поле, но кълбото отскочи в корнер над напречната греда на Моя. В 64-ата Мичел Маседо получи на втора греда, но избра силата на шута и изпрати топката прекалено високо. В 68-ата Диего Годин стреля с глава, Гамейро за мъничко не засече в мрежата, а Варас удари главата си в гредата. В края на мача тимът на Кике Сетиен нямаше сили да се вдигне на финален щурм.

Атлетико приключи годината извън първите четири места в Испания, докато Лас Палмас е в средата на класирането.