Автогол на Шмайхел свали от напрежението върху Уотфорд (видео)

Коледата донесе очакваната глътка въздух за Уотфорд, който беше в серия от четири поредни загуби в Премиършип. Днес “стършелите” надвиха бившия първенец Лестър с 2:1 на “Викъридж Роуд”, като това стана факт след автогол на вратаря Каспер Шмайхел в 65-ата минута. Преди почивката отборите си бяха разменили по едно попадение.

Двубоят изправи един срещу друг два тима в противоположна форма. Домакините бяха загубили пет от последните си шест мача, докато шампионите от 2016 г. се радваха на четири успеха за този период.

“Стършелите” започнаха по-солидно и имаха игрово превъзходство, но само късметът ги спаси от попадение на Джейми Варди в 26-ата минута. Тогава нападателят беше изведен сам срещу вратаря Аурелио Гомеш, но опитът му за техничен изстрел завърши с топката в аут.

Гостите обаче не пропуснаха следващия си голям шанс и поведоха в 37-ата минута. Тогава Марк Олбрайтън сложи топката на главата на Марез на далечната греда и последва точен удар в мрежата.

Само две минути по-късно Ричарлисон можеше да изравни, след като задмина Шмайхел, но след това не успя да уцели опразнената врата.

Уотфорд все пак стигна до гола, след като в 45-ата минута новото попълнение Мола Ваг завърши атаката след корнер.

Полувремето обаче не беше завършило и обратът беше на косъм, но в добавеното време Ричарлисон пак нямаше шанс, след като нацели гредата.
През втората част Уотфорд отново беше по-настоятелният тим, но стигна до попадение с известна доза късмет. В 65-ата минута Абдулай Дукуре засече топката към вратата на Шмайхел, който я отклони във вратата си. Наложи се използването на технологията на голлинията, която потвърди, че това е гол.
Две минути преди това защитникът на Лестър Александър Драгович беше пожален от съдията, който спокойно можеше да му вдигне втори жълт картон.
Усилията на “лисиците” да изравнят доведоха до няколко разбърквания, като най-опасно беше това в 86-ата минута. Тогава в рамките на няколко секунди Гомеш последователно отрази удари на Уес Морган и резервата Леонардо Уйоа.
След тази среща Лестър продължава да е пред Уотфорд в класирането, но разликата вече е само 2 точки. Маратонът за състава на Клод Пюел продължава с ново гостуване - на Ливърпул на 30 декември, а също тогава днешният съперник приема Суонзи.