Десет от Лестър разплакаха Ман Юнайтед с гол в края (видео)

Лестър стигна до драматично равенство 2:2 в домакинството си на Манчестър Юнайтед. Защитникът Хари Магуайър изравни буквално в последните секунди на срещата. Отборът на Жозе Моуриньо имаше предимство в по-голяма част от срещата, но направи серия от пропуски и накрая плати скъпо за това.

Джейми Варди откри резултата в средата на първото полувреме. Хуан Мата изравни пет минути преди почивката, а след час игра изведе Юнайтед напред в резултата. Влезлият като резерва Даниел Амарти глупаво си изкара втори жълт картон и остави "лисиците" с човек по-малко в 73-ата минута. В 94-ата минута обаче Магуайър успя да изравни.

След този резултат и изиграването на половината от сезона във Висшата лига Манчестър Юнайтед е на второ място, но изостава на 13 точки от лидера Манчестър Сити. Лестър е на осма позиция с актив от 27 точки.

Манчестър Юнайтед започна отлично и можеше да поведе още в петата минута. Тогава удар на Джеси Лингард от границата на наказателното поле беше отклонен от Фукс и Шмайхел трябваше да прави страхотно спасяване, за да не допусне топката в мрежата. Последва силен удар на Погба, но вратарят на домакините хвана топката без проблеми.

Отборът на Моуриньо доминираше и организираше атака след атака. Ситуацията обаче коренно се промени в 26-ата минута, когато "лисиците" организираха блестяща контраатака. Великолепно дълго подаване на Ндиди изведе Марез почти сам срещу Де Хеа. Той се забави и Смолинг вече беше между него и вратаря. Алжирецът обаче интелигентно изчака нахлуващия Джейми Варди, а той с остър удар откри резултата. За него това бе гол номер 50 във Висшата лига.

На "червените дяволи" им трябваше известен период, за да се организират след допуснатия гол, а можеше и да останат с човек по-малко. Виктор Линдельоф загуби топката близо до наказателното поле на съперника,  протегна крак, като изрита грубо Винсенте Ибора. Съдията Джон Мос се поколеба за секунда, но извади жълт картон на бившия играч на Бенфика.

В 39-ата минута Хуан Мата изравни. Марсиал получи подаване от Погба отляво и прати топката в наказателното поле, тя се отклони в защитник на домакините, мина през Лингард и се озова в Мата, който със спокойствие я насочи към мрежата. Малко преди почивката Лестър стигна до разбъркване в наказателното поле на Юнайтед, но в крайна сметка Ашли Йънг успя да изчисти.

В началото на втората част "лисиците" бяха по-активният отбор, като в 53-ата минута Линдельоф блокира на голлинията удар на Фукс. Секунди по-късно Марсиял бе намерен великолепно от Лукаку, но направи сериозен пропуск. След час игра отново изпълнение на Мата се оказа неспасяемо за Шмайхел. Испанецът изпълни прекрасно фаул, като прати топката в мрежата за 1:2.

Лестър започна да играе по-атакуващо с изтичането на минутите, но това отвори много пространства за играчите на съперника. Те организираха няколко блестящи контраатаки, но завършващият удар не бе на висота. В 72-ата минута Лингард бе изведен от Лукаку, заобиколи Шмайхел и уцели гредата, а не опразнената врата. Малко по-късно тимът на Клод Пюел остана с 10 човека, след като влезлият като резерва Даниел Амарти получи втори жълт картон за нарушение срещу Рашфорд.

Десет минути преди края нова контраатака на Юнайтед не бе завършена. Погба изведе Рашфорд сам срещу Шмайхел. Английският национал опита да го заобиколи, но вратарят успя да докосне топката и крака на Рашфорд, като останаха съмнения за дузпа. Пет минути по-късно и домакините имаха претенции за нарушение в наказателното поле. Крис Смолинг бе сложил двете си ръце върху Хари Магуйър и почти се качи върху него. Бранителят погледна притеснено към съдията, но Джон Мос реши, че това не е нарушение.

Както много често се случва във футбола, пропуските на Манчестър Юнайтед бяха наказани и играчите на Моуриньо има за какво да съжаляват. В последната, четвърта минута от даденото продължение на срещата те получиха гол. Олбрайтън центрира към далечната греда, защитата на гостите не реагира и остави топката, а Магуайър стигна до нея и успя да я насочи към мрежата.

ЛЕСТЪР - МАН ЮНАЙТЕД 2:2