Кристъл Палас с драматичен обрат срещу Уотфорд

Драматична победа с 2:1 след късен обрат направи Кристъл Палас при домакинството си на Уотфорд в двубой от междинния 17-и кръг на английската Висша лига. Минута преди края резултатът все още бе 1:0 за “стършелите” от Уотфорд, но “орлите” от Лондон успяха в самия край да обърнат изцяло резултата в своя полза.

Още в третата минута Дарил Янмаат бе точен за Уотфорд с удар с глава и мачът вървеше към победа за гостите, но в 87-ата минута за втори жълт картон от игра бе отстранен Том Клевърли от Уотфорд. Това се оказа повратен момент, защото две минути по-късно, не и без сериозна доза късмет, Бакари Сако изравни. След изстрел на друг футболист на Палас Сако направи добавка, стражът Аурелио Гомеш изби, но топката се удари в тялото на Сако и се озова във вратата на “стършелите”. Във втората минута на добавеното време Джеймк Макартър получи топката в наказателното поле след пас отляво и с удар по земя я насочи в мрежата, като донесе победата на лондончани.

Кристъл Палас заема 17-о място в класирането с 14 точки, докато Уотфорд е девети с 22.