100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 1:7

Един от най-успешните болиди на Шумахер ще бъде звезда на моторспорт шоу

Един от най-успешните болиди не само в исторята на Ферари, но и в тази на Формула 1 изобщо - Ferrari F2004 – ще заеме ключово място в най-голямото моторспорт събитие в Европа преди началото на сезона във Формула 1 - Autosport International (11 – 14 януари).

Състезателният автомобил, с който Шумахер спечели последната си титла, все още държи рекордите за най-бърза обиколка на седем писти, пет от които продължават да бъдат домакин на шампионата. С него през сезон 2004 легендарният пилот спечели цели 13 състезания, а още два триумфа добави и неговият съотборник Рубенс Барикело. Заедно двамата спечелиха невероятните 12 на брой полпозишъна.

Двигателят е трилитров V10, а успехът се крие в задната част на автомобила, по която работят Рос Браун, Рори Бърни и Алдо Коста - задното крило е малко по-голямо от нормалното, а изпускателната система – олекотена. На Autosport International в Бирмингам освен нея Ferrari ще покажат още Ferrari FXX-K Evo, Ferrari 488 Challenge и 488 GTE.