Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Тотнъм се завърна в Топ 4 (видео)

Тотнъм записа втора поредна победа в Премиър лийг, след като се наложи над гостуващия Брайтън с 2:0. "Шпорите" не показаха зрелищния футбол от двубоя със Стоук Сити през уикенда, когато вкараха 5 гола, но и  попаденията на Серж Орие и Сон Хюн-Мин днес им бяха достатъчни за трите точки, с които настигнаха Ливърпул и Бърнли, за да се изкачат на 4-ото място във временното класиране.

Новакът Брайтън стартира сезона оптимистично и постигна някои изненадващи резултати, но след поражението на "Уембли" вече е все по-близо до зоната на изпадащите. Тимът на Крис Хютън отбеляза само един гол в последните си 5 мача и заема 13-а позиция, но разликата с 19-ия Уест Хам е само 3 точки.
Ерик Ламела попадна в титулярния състав на Тотнъм за първи път от повече от година - период, в който аржентинецът бе измъчван от травми. Той замени Деле Али и определено показа, че е жаден за футбол, а някои от комбинациите му с Кристиан Ериксен и Хари Кейн бяха бурно аплодирани от феновете.

Макар да имаше инициативата, отборът на Маурисио Почетино не създаде почти никакви положения до почивката, а Юго Лорис трябваше да се намесва решително след удар с глава на Шейн Дъфи в 35-ата минута. Малко по-късно обаче опит за центриране на Орие се превърна в коварен удар, който прехвърли Матю Райън и топката влетя в мрежата на гостите.

Пропуск на Хари Кейн в началото на втората част можеше да струва скъпо на Тотнъм, защото в следващите минути Брайтън имаше своите шансове да изравни. Най-близо до това бе Томер Хемед, но и този път Лорис демонстрира класа.
В 84-ата минута Кейн уцели гредата от фаул, но следващото статично положение донесе втори гол за лондончани. Центрирането бе на Ериксен, а кореецът Сон Хюн-Мин плонжира на близката греда и с глава оформи крайното 2:0. За бившия футболист на Байер (Леверкузен) това беше гол в четвърти пореден мач.