Хъдърсфийлд с ценна победа

Хъдърсфийлд сложи край на серия от четири поредни загуби, след като стигна до 2:0 в домакинството си на Брайтън. Два гола на Стив Муние през първото полувреме бяха достатъчни за успеха на тима на Дейвид Вагнер.

Муние откри резултата в 12-ата минута, след като се възползва от разбъркване в наказателното поле след ъглов удар и отблизо насочи топката към мрежата. 23-годишният нападател удвои аванса на домакините малко преди почивката. Вратарят на Брайтън Матю Райън се успя да се справи със слаб удар с глава на Муние и топката се върна при него и той този път не сбърка. Гостите не създадоха голово положение през целия мач и нямаха удар в очертанията на вратата до 79-ата минута, когато Искердо опита далечен изстрел.

Победата изкачи Хъдърсфийлд до 11-а позиция в класирането, докато тимът на Крис Хютън е 13-ти, като е в серия от пет мача без победа.

ХЪДЪРСФИЙЛД - БРАЙТЪН 2:0
1:0 - Муние (12)
1:0 - Муние (43)