Тотнъм се развихри срещу Стоук (видео)

Тотнъм разби Стоук с 5:1 на “Уембли” и стигна до първа победа от пет мача в първенството. След като спечели само две точки в последните си четири мача от Висшата лига, тимът на Маурисио Почетино имаше нужда да върне малко от позициите си в битката за челните места. След този успех “шпорите” временно изпревариха Арсенал, макар и само по голова разлика, и заемат пето място.

След автогол на Шоукрос Тотнъм водеше с 1:0 на почивката, но през второто полувреме се развихри. В рамките на две минути интригата в мача приключи след голове на Сон Хюн-Мин и Хари Кейн. Голмайсторът на лондончани се разписа за втори път в 65-ата минута, а Ериксон направи 5:0 след асистенция на Сон. Шоукрос отбеляза почетно попадение за Стоук десет минути преди края.

Стоук се държеше равностойно в началото, но се оказа догонващ в 21-ата минута. Сон Хюн-Мин, който изигра много силен мач, отправи първия опасен удар малко по-рано. След това кореецът проби отляво и центрира остро, топката се отклони в крака на Зума, а след това в главата на Шоукрос и се озова в мрежата. Попадението даде още по-голяма увереност на Тотнъм, но домакините не стигнаха до нов гол до почивката. Най-добрата ситуация бе пропусната от Кейн, който бе изведен от Сон сам срещу Бътланд.

В началото на втората част “шпорите” нанесоха двоен удар, който реши мача. Сон направи 2:0 в 53-ата минута, след като бе изведен от Деле Али, а секунди по-късно Кейн се възползва от центриране на Бен Дейвис и с глава се разписа. В този период превъзходството на Тотнъм бе огромно и всяка атака вещаеше опасност. Въпреки това Юго Лорис трябваше да се намесва след удар на Шакири, който се откъсна от защитата.

Кейн вкара втория си гол в 65-ата минута, след като опит на бранител на Стоук да изчисти прати топката на крака му. Сон Хюн-Мин пък имаше участие в петия гол, след като намери отлично Ериксен при контраатака и датчанинът не сбърка. Гостите все пак стигнаха до почетно попадение десет минути преди края. След ъглов удар Лорис не се намеси добре и Шоукрос с глава насочи топката към опразнената врата.

ТОТНЪМ - СТОУК 5:1
1:0 - Шоукрос (21-авт)
2:0 - Сон (53)
3:0 - Кейн (54)
4:0 - Кейн (65)
5:0 - Ериксен (74)
5:1 - Шоукрос (80)