Хофенхайм пак е в компанията на най-силните (видео)

Хофенхайм измъкна важна домакинска победа с 1:0 над Щутгарт в среща от предпоследния есенен кръг на Бундеслигата и поне за няколко часа излезе на трето място. Марк Ут реализира в 81-ата минута, с което вече има осем попадения за своя отбор през шампионата. Бившият участник в Лига Европа имаше само един успех в предишните си четири срещи за първенство и сегашният триумф дойде в точния момент.

Първото полувреме беше равностойно, като Щутгарт дори можеше да поведе още в самото началото, но Беркай Йозджан пропусна.

Превъзходството на Хофенхайм си пролича през втората част, в която “швабите” почти нямаха положение. Усилията на домакините се възнаградиха девет минути преди края, когато Ут вкара след разбъркване във вратарското поле на Рон-Роберт Цийлер.

Щутгарт не се радва на добри моменти и е само на 2 точки от изпадащите.