Титулярите на Хофе по-слаби от резервите (видео)

Титулярите на Хофенхайм не оправдаха очакванията и се представиха по-слабо в сравнение с резервите, които преди дни измъчиха Лудогорец (1:1) в Лига Европа. В среща от 15-ия кръг тимът загуби с 0:2 при визитата си на Хановер 96 и пропусна шанса си да излезе на трето място в класирането.

И този двубой се игра при много лоши условия заради снеговалежа в Германия. Наложи се дори играта да бъде спирана, за да се чистят очертанията.

През първото полувреме попадение на Надием Амири за Хофе правилно не беше зачетено заради засада.
След почивката домакините се пригодиха по-добре към ситуацията и стигнаха до два идентични гола чрез офанзивните си оръжия Никлас Фюлкруг и заменилия го Мартин Харник. Първият беше точен в 59-ата минута, а австрийският национал сложи точка на спора в 85-ата минута.
Така Хановер сложи край на серията си без победи и събра 22 точки - само на една от зона “Европа”.