Първи реакции след решението за допускане на фенове на Левски на дербито

Спорна дузпа носи равенство на Олимпик Марсилия срещу Монпелие

Олимпик Марсилия стигна до равенство 1:1 при гостуването си на Монпелие в мач от 16-ия кръг на френската Лига 1.

Така възпитаниците на Руди Гарсия записаха 11-и пореден мач без поражение в Лига 1 и с 32 точки се изравниха с втория в класирането Олимпик Лион и с третия Монако. Лидер е Пари Сен Жермен с 41 точки. Монпелие също е в позитивна серия от пет срещи без загуба, но четири от тях завършиха с равенство, а с 22 точки момчетата на Мишел Дер Закарян заемат осмата позиция.

Гостите действаха по-активно през цялата, владееха повече топката, но трудно достигаха до положения срещу добре подредения в отбрана съперник. В същото време домакините използваха всяка възможност да контраатакуват и в първите 20 минути Стефан Сесеньон и Айзък Мбенза отправиха опасни удари, които обаче Стийв Манданда спаси.

В 29-ата минута Монпелие поведе. Джовани Сио реализира четвъртия си гол за сезона с красив удар след подаване Жером Русийон от ляво и не особено убедителна изява на Манданда. В края на полувремето Олимпик изравни след спорна дузпа. Илтон блокира удар на Морган Сансон в пеналта, но главният арбитър Франк Шнайдер прецени, че има основание да отсъди дузпа за игра с ръка на капитана на домакините. Флориан Товен стреля точно от бялата точка за 1:1.
След почивката гостите продължиха да контролират топката, но все така трудно стигаха до положения. В 71-ата минута Валер Жермен шутира опасно под гредата от дъгата пред наказателното поле, но вратарят Бенжамен Льокомпт изби в корнер.
В 86-ата минута домакините помислиха, че са стигнали до втори гол. След центриране от фаул от ляво Сюлеймън Камара плъзна с глава към далечния ъгъл и топката влетя в мрежата на Манданда.
Попадението обаче беше отменено след консултация между Шнайдер и неговия помощник Никола Дано, тъй като Илтон, който беше в засада, опита да играе с топката по пътя й към мрежата.