ПСЖ си намери майстора в мразовития Изток (видео)

Отборът на Пари Сен Жермен допусна първа загуба от началото на сезона във всички турнири. Парижани бяха изненадани при гостуването си на Страсбург в мача 16-ия кръг на Лига 1 и записаха поражение с 1:2. Двубоят премина в голям студ в Източна Франция, с който домакините успяха да се приспособят по-добре. Нуно Да Коста и Стефан Баокен бяха точни за победителите, докато за ПСЖ се разписа Килиан Мбапе.

Наставникът на гостите Унай Емери реши да даде почивка на голмайстора Единсон Кавани, което не се оправда като добро решение. Уругваецът се появи на терена в средата на втората част, но не успя да помогне за промяна на курса на срещата. Двубоя пропусна и капитанът Тиаго Силва, който изобщо не бе в групата. Липсата на бразилеца също оказа сериозно влияние и представянето на защитата в негово отсъствие не бе на познатото ниво.

Резултатът бе открит от домакините в 13-ата минута. При едно центриране от фал на Димитри Лиенар, Нуно Да Коста се измъкна зад защитата и с глава прониза Алфонс Ареола. Малко преди почивката обаче ПСЖ изравни. Адриен Рабио нахлу в наказателното поле и центрира прострелно към Мбапе, който засече топката в мрежата. Като цяло обаче домакините действаха много солидно в защита и рядко позволяваха на гостите да стигат до опасности пред вратата на Бингуру Камара.
През втората част ситуацията на терена не се промени много и Страсбург играеше дисциплинирано, дебнейки своя момент на контраатака. Той дойде в 65-ата минута, когато Баокен бе изпуснат отдясно в наказателното поле и с диагонален удар даде преднина на тима си. При това положение ПСЖ тръгна масирано в атака в търсене на промяна. Едва в последните минути на мача обаче се стигна до по-чисти положения пред вратата на домакините. Джовани Ло Селсо и Мбапе можеха да изравнят, но пропуснаха, а в последната минута на десетминутното продължение, дадено заради контузия на вратаря на Страсбург, Кавани не успя да вкара, за да донесе точката на парижани.
Така ПСЖ загуби за първи път в Лига 1 през този сезон. Досега парижани имаха 13 победи и два равни мача. Все пак поражението не застрашава особено много лидерската позиция на столичани. Преди мача на Олимпик Марсилия с Монплеие утре, играчите на Унай Емери имат десет точки преднина на върха. ПСЖ са с 41, докато Марсилия - 31 и мач по-малко. Страсбург от своя страна вече е с 18 точки на 14-о място.
Любопитен факт е, че в началото на 2016 година тимът от Елзас се състезаваше в третото ниво на френския футбол, а само година и половина по-късно стана първият отбор, който побеждава Пари Сен Жермен през сезона.

СТРАСБУРГ - ПАРИ СЕН ЖЕРМЕН 2:1