Лион се изкачи на второ място след успех в Нормандия (видео)

Лион спечели с 2:1 като гост над Каен в среща от 16-ия кръг на френското първенство и с 32 точки излезе на втора позиция. Също толкова има и Монако, но с един гол по-слаб баланс. Начело е Пари Сен Жермен, който има 41, след като вчера допусна първото си поражение с 1:2 при гостуването на Страсбург. По-късно днес Марсилия гостува на Монпелие и при успех ще си върне второто място, тъй като има 31 точки.

Домакините от Нормандия допуснаха грешка в защитата през първата част и Максуел Корне се възползва от поредица от рикошети в наказателното поле, за да вкара за 0:1. Този гол отвори още повече играта, а гостите изпуснаха две чудесни възможности, за да затвърдят преднината си. Бразилският защитник Марсело, както и Набил Фекир изпуснаха. До края на полувремето домакините могат да съжаляват, че не изравниха след удара на Юсеф Бенасьор или отбилата се в страничната греда топка след центриране на Адама Мбенге. Почти по аналогичен сценарий се разви срещата и след началото на второто полувреме.

В 54-ата минута панамецът Мариано Диас вкара за 2:0, възползвайки се от грешка на Реми Роделен и пас на холандското крило Мемфис Депай. До края на мача едно попадение на Каен беше отменено заради засада на Бенасьор, но в 90-ата минута Иван Сантини върна едно попадение с мощен изстрел. И в добавеното време Каен дори можеше да изравни, ако не беше пропускът на Джордан Нколо. След това поражение Каен остава на 7-о място с 23 точки.