Тотнъм тръгна надолу, загуби и в Лестър (видео)

Тотнъм загуби с 1:2 гостуването си на Лестър. “Шпорите” не изиграха слаб мач, като доминираха през второто полувреме, но си тръгнаха победени. Така те са спечелили само една точка в последните си три мача. След като миналия сезон тимът на Почетино се бореше за титлата, сега вече изостава с 13 точки от лидера Манчестър Сити, който е с мач по-малко, и в момента заема пето място.

Лестър започна отлично и още в началото Ндиди пробва далечен удар, но той не затрудни Лорис. “Шпорите” също търсеха гола, но ситуациите пред вратата им бяха по-опасни. В 13-ата минута Олбрайтън изведе Варди, а той с великолепен удар прехвърли вратаря на гостите и откри резултата. Тимът на Почетино можеше бързо да изравни след пробив на Муса Сисоко през центъра. Ударът му бе отклонен, но трябваше Ибора да изиства топката пред голлинията.

Гостите стигнаха до още една отлична възможност след половин час игра. Лондончани организираха прекрасна контраатака, при която Ериксен изведе Али, но ударът му бе слаб и Шмайхел спаси. В самия край на полувремето Лестър стигна до второ попадение. Марез направи 2:0 след великолепен удар, който не остави шансове на Лорис.

След почивката Тотнъм заигра доста по-агресивно и определено имаше предимство. 12 минути преди края Хари Кейн отбеляза поредния си гол след асистенция на Ерик Ламела, който влезе като резерва и изигра първия си мач от повече от година. До края гостите натиснаха и бяха близо до изравняване, като най-доброто положение бе пропуснато от Фернандо Йоренте.

ЛЕСТЪР - ТОТНЪМ 2:1
1:0 - Варди (13)
2:0 - Марез (45)
2:1 - Кейн (79)