Северозападна Трета лига: Севлиево - Академик (Свищов) 1:0

Трима българи отпаднаха от Чалъндж къп

Трима български волейболисти заедно с техните отбори отпаднаха от третия по сила европейски клубен турнир Чалъндж къп.

Първо, кипърският Неа Саламина (Фамагуста), където играе българското либеро и бивш играч на Пирин (Разлог) Виктор Копанаров, падна у дома от израелския Апоел (Кфар Шаба) с 1:3 (25:17, 18:25, 19:25, 18:25) в мач-реванш от 2-ия предварителен кръг на турнира. Копанаров игра стабилно цял мач за домакините и завърши с 64% позитивно и 36% перфектно посрещане. Така след две загуби с 0:3 и 1:3 гейма Неа Саламина отпадна от Чалъндж къп, докато тимът от Кфар Шаба се класира за 1/16-финалите, където трябва да играе с българския Монтана.

В друга среща от тази фаза на турнира румънският Триколорул МВП (Плоещ), с бившият център на Марек Юнион Ивкони и Тетевен Волей Павел Душков, се наложи вкъщи над швейцарския Лозана с 3:2 (24:26, 18:25, 25:20, 25:21, 15:11). Но след загубата с 0:3 гейма в първата среща, румънският тим отпада от по-нататъшно участие. Лозана пък ще играе на 1/16-финалите за Чалъндж къп срещу беларуския Строител (Минск). Душков влезе като резерва за Триколорул в реванша и завърши със 7 точки (2 блока, 1 ас и 44% ефективност в атака).

Унгарският Фино (Капошвар), с българинът Галин Николов в състава си, падна като гост на словашкия ВКП Бистрина СПУ (Нитра) с 0:3 (22:25, 10:25, 25:27) и след две загуби също отпада от третия по сила евротурнир. Волейболистите от Нитра пък продължават напред срещу турския Малийе Пиянго (Анкара). Българинът стана втори по резултатност за своя тим с 12 точки (2 блока, 53% ефективност в атака и 42% перфектно посрещане).