Левски без проблеми напред в Чалъндж къп (галерия)

Волейболният отбор на Левски продължава без проблеми в третия по сила европейски клубен турнир Чалъндж къп. Воденият от треньора Владимир Николов тим разгроми шампиона на Люксембург Щрасен, където играят българите Любомир Миланов и Милан Миланов, с 3:0 (25:13, 25:15, 25:19) в мач-реванш от 2-ия предварителен кръг, игран тази вечер пред едва около 200 зрители в зала "Христо Ботев" в София.
Левски - Щрасен@@@
По този начин след две победи с 3:1 и 3:0 гейма "сините" се класираха за 1/16-финалите на Чалъндж къп. Там Левски очаква холандския Орион (Дутинхем). Първият двубой между двата тима ще бъде следващата седмица в София, а реваншът в Холандия ще бъде между 19-и и 21-и декември. Точните дати и начални часове на мачовете ще бъдат уточнени по-късно.
Успехът на "сините" бе изключително категоричен, като спечелиха само за 66 минути игра. Волейболистите на Левски бяха с една класа над съперника и диктуваха изцяло играта. Това пък позволи на Владо Николов да пусне всичките си играчи.
Най-полезен за Левски бе Гордън Люцканов с 13 точки (2 блока, 2 аса, 56% ефективност в атака и 50% позитивно посрещане) за победата. Теодор Богданов (5 блока!!!, 2 аса и 60% ефективност в атака) и резервата Иван Панков (2 блока и 57% ефективност в атака) добавиха по 10 точки за успеха.
За тима на Щрасен Любомир Миланов, който влезе като резерва на мястото на Милан Миланов, стана най-резултатен с 10 точки (56% фективност в атака). Милан Миланов пък завърши с 2 точки.
ЛЕВСКИ (СОФИЯ, БЪЛГАРИЯ) - ВК ЩРАСЕН (ЩРАСЕН, ЛЮКСЕМБУРГ) 3:0 (25:13, 25:15, 25:19)
ЛЕВСКИ: Николай Манчев 2, Смилен Мляков 3, Симеон Александров 6, Гордън Люцканов 13, Теодор Богданов 10, Александър Кордев 2 - Мартин Иванов-либеро (Валентин Благинов, Милослав Димов 4, Людмил Бенов, Иван Панков 10, Мартин Павлов 2, Самуил Вълчинов 4)
Старши-треньор: Владимир Николов
ЩРАСЕН: Макс Функ 2, МИЛАН МИЛАНОВ 2, Борис Милошевич 7, Тим Леверт 2, Ралф Ленц 2, Петър Кухар 5 - Оливиер Де Кастро-либеро (Петер Шмит 2, ЛЮБОМИР МИЛАНОВ 10)
Старши-треньор: Улф Куел.

Снимки: МАРИН МАРИНОВ, SPORTAL.BG

ГАЛЕРИЯ от мача ЛЕВСКИ - ЩРАСЕН 3:0 - ТУК!!!