Миро Градинаров и Бенфика напред към 1/16-финалите за Чалъндж къп

Българският волейболист Мирослав Градинаров и неговият Бенфика (Лисабон) продължават напред към 1/16-финалите на третия по сила европейски клубен турнир Чалъндж къп. Градинаров и съотборниците му успяха да се наложат трудно като гости над румънския Волей Мунисипал (Залъу), с българският разпределител Добромир Димитров в състава си, с 3:2 (25:22, 18:25, 27:25, 22:25, 15:10) в мач-реванш от 2-ия предварителен кръг на турнира, игран тази вечер. Втори съдия на срещата пък бе българинът Атанас Върбанов.

Така след две победи с 3:1 и 3:2 гейма Бенфика се класираха за 1/16-финалите на Чалъндж къп, където ги очаква австрийския УВК Холдинг (Грац). Първата среща ще бъде следващата седмица в Португалия, а ревашът е насрочен за 19 декември (вторник) от 20,00 часа българско време в Грац.

Миро Градинаров игра до третия гейм за Бенфика, като се отчете с 11 точки (48% ефективност в атака) за успеха. Най-полезен за португалския гранд бе сръбският диагонал Милия Мърдак с 23 точки (2 блока, 2 аса и 56% ефективност в атака) за победата. За домакините от Залъу Добри Димитров игра цял мач и записа 4 точки (2 блока и 2 аса), а най-резултатен бе полякът Павел Адамайтис с 15 точки.