Кейн и Али спасиха Тотнъм от пълен провал (видео)

Хари Кейн и Деле Али за пореден път бяха лидерите на Тотнъм. Техните усилия обаче не бяха достатъчни и лондончани направиха домакинско 1:1 срещу Уест Бромич. Гостите поведоха още в четвъртата минута, когато Саломон Рондон откри резултата. Дълги периоди “шпорите” не успяваха да преодолеят защитата на съперника и чак в 74-ата минута изравниха. Тогава центриране на Али бе засечено от Кейн.

УБА, който в момента търси нов мениджър, бе близо до първа победа от август насам. Клубът уволни Тони Пюлис в понеделник, а днес тимът бе воден от Гари Мегсън. Неговите футболисти започнаха отлично срещата на “Уембли”. Играчите на Тотнъм проспаха една ситуация, а Ливърмор изведе Рондон, който се справи със Санчес и пусна топката покрай Лорис.

След като поведе, Уест Брович разчиташе на типичната си дефанзивна игра, като опитваше да изненада домакините на контраатаки. Отборът на Почетино имаше огромно предимство по отношение владеенето на топката, но до почивката почти не създаде голово положение.

Вратарят на гостите Бен Фостър бавеше играта при всяка възможност, а пред него капитанът Джони Евънс бе блестящ като лидер на отбраната. Бившият играч на Манчестър Юнайтед допусна един момент липса на концентрация, но той бе фатален. Той изпусна Кейн при изравнителното попадение.

Равенството означава, че Тотнъм е на 10 точки зад лидера Манчестър Сити, който играе утре, и изостава на пет точки от втория Манчестър Юнайтед.

ТОТНЪМ - УБА 1:1
0:1 - Рондон (4)
1:1 - Кейн (74)