Новината от Дортмунд е, че няма новина

И след този мач наставникът на Борусия (Дортмунд) Петер Бос се спаси от уволнение, твърди Sport1. Вчера “жълто-черните” допуснаха грандиозен гаф да изпуснат победата срещу Шалке 04, след като на полувремето водеха с 4:0. След почивката гостите изравниха, а можеха и да спечелят, ако не бяха направили няколко пропуска.

Всичко това само увеличи натиска върху Бос, който стартира силно на “Сигнал Идуна Парк”, но след това тимът тръгна надолу и от 30 септември насам няма победа в Бундеслигата или Шампионската лига.

Снощи е имало извънредна среща между изпълнителния директор на Борусия Ханс-Йоахим Ватцке и спортния такъв Михаел Цорк. Тази сутрин обаче Бос проведе възстановителната тренировка на тима и нямаше индикации за предстояща раздяла.

“Никога няма да се предам - заяви Бос след мача срещу Шалке. - Никога не съм го правил като играч, няма да го сторя и сега. Но признавам, че това не трябваше да се случва.”
“Всички сме шокирани от начина ни на игра през второто полувреме. Трябва да изясним как се стигна до това”, каза пък Цорк.