Ураганът Григор помете още един съперник (видео + галерия)

Най-добрият български тенисист Григор Димитров помете с 6:1, 6:1 испанеца Пабло Кареньо Буста в последния мач от Група "Пийт Сампрас" на Финалния турнир на ATP в Лондон. Днешният съперник на хасковлията се включи в състезанието като резерва, заменяйки сънародника си Рафаел Надал. Световният №1, който в последно време има проблеми с коляното, загуби първия си мач от белгиеца Давид Гофен, след което се оттегли от турнира.

Ураганът Григор Димитров отвя още един съперник@@@

Димитров вече си бе осигурил участие на полуфиналите, докато Кареньо Буста загуби от австриеца Доминик Тийм и отпадна от надпреварата. С днешния успех първата ни ракета затвърди първото си място в групата, в която записа три победи и загуби само един сет - на старта срещу Тийм. Хасковлията даде само 2 гейма и на предишния си съперник - Гофен (6:0, 6:2). Григор вече има 3 победи от 5 мача срещу Кареньо Буста, като и двете му поражения от испанеца са на клей.

Полуфиналните двойки бяха ясни още преди началото на двубоя между Димитров и Кареньо Буста, но въпреки това двубоят тази вечер не бе съвсем без значение, тъй като победата донесе на нашето момче нови 200 точки за ранглистата. В събота Димитров ще се изправи на полуфиналите от 22,00 часа българско време срещу Джак Сок и победа срещу американеца ще изкачи най-добрия ни тенисист на третото място в световната ранглиста. В момента №3 в света е младият германски суперталант Александър Зверев. Утре от 16,00 часа наше време е първият полуфинал в Лондон, в който шесткратният шампион Роджър Федерер (Швейцария) ще се изправи срещу Гофен.

ПЪРВИ СЕТ:

За около минута Григор спечели откриващото си подаване в мача тази вечер, като го стори с помощта на отлични сервиси и без да даде точка на съперника си. Много бързо Димитров успя да реализира и първия пробив в мача. Направи го още в първия сервис-гейм на испанеца, при това на нула. Димитров спечели първите 11 точки в мача, но не успя да вземе трети пореден гейм на нула. При 40:0 за сервиращия в третия гейм българин Кареньо Буста най-сетне се пребори за точка, но Димитров без проблеми взе подаването си за аванс от 3:0.

В четвъртия гейм сервиращият Кареньо Буста първоначално се измъкна от 15:40, стигайки до 40:40, но следващите две точки отново бяха спечелени от играещия безгрешно през цялата среща Григор и вторият пробив в двубоя бе факт. Димитров продължаваше да играе блестящо и не след дълго резултатът стана 5:0. Кареньо Буста най-сетне успя да спре серията на противника си, като се пребори за шестия гейм, но веднага след това Димитров бе безпощаден със своя начален удар и набързо сложи край на първия сет.

ВТОРИ СЕТ:

Вторият сет започна по подобие на първия - с пробив за Григор. При 30:30 в първия гейм на втория сет Димитров спечели страхотна точка, при която испанецът даде всичко от себе си, загуби равновесие и падна, като явно получи травма. Кареньо Буста неутрализира брейкпойнта с отличен сервис, но след това Димитров си извоюва нова точка за пробив и след аут от форхенд на испанеца геймът приключи. След края на гейма Кареньо Буста взе медицински таймаут.
След подновяването на играта Димитров продължаваше да играе на изключително високо ниво и успя да направи пореден пробив, а преднината му в резултата във втората част стана 3:0. Малко след това Димитров поведе с 4:0, Кареньо Буста се пребори с доста усилия за 1:4, но с гейм на 30 Григор направи резултата 5:1. Силите на испанеца не стигнаха за още един гейм и след точно един час игра третата победа на дебютанта в престижния турнир Григор Димитров бе факт.