Гофен се разправи с Тийм и си осигури среща с Федерер (видео)

Белгиецът Давид Гофен е вторият полуфиналист на Финалния турнир на ATP в Лондон от Група “Пийт Сампрас”, в която е и първата ракета на България Григор Димитров. Гофен, който загуби с 0:6, 2:6 от Димитров, днес разгроми с 6:4, 6:1 австриеца Доминик Тийм. Така Гофен ще срещне шесткратния шампион Роджър Федерер на полуфиналите утре, като мачът помежду им ще започне в 16,00 часа българско време. В другия полуфинал съперници ще бъдат Григор Димитров и американецът Джак Сок, които ще премерят сили от 22,00 часа наше време в събота.

Днес Тийм започна много по-добре от съперника си и след ранен пробив поведе с 3:0. До края на двубоя обаче австриецът взе само още два гейма. Белгиецът обърна резултата до 5:3 в своя полза в първата част, след което Тийм спечели още един гейм, но Гофен с помощта на своя начален удар сложи край на първия сет.

Във втората част Тийм взе първия гейм, но след това бе пометен от съперника си. Гофен направи серия от шест поредни гейма и сложи точка на спора след само 1 час и 13 минути игра. Това бе седма победа от десет мача за Гофен срещу Тийм.