Гредата спаси Аталанта в края

Приятната изненада през миналия сезон в Серия "А" Аталанта и новакът СПАЛ разделиха точките в изключително интересен мач на "Атледи Д`Адзури" в Бергамо. Двубоят от 12-ия кръг на калчото завърши 1:1, като и двата тима могат да съжаляват, че не спечелиха трите точки. Бергамаските, които участваха през седмицата в Лига Европа, не показаха никаква умора, като изиграха много силно първото полувреме.

Браян Кристанте в 23-ата минута даде аванс на Аталанта, след като се възползва от подаване на Рафаел Толой, а в оставащите минути домакините пропуснаха да удвоят. Гостите също не се предаваха, но "нерадзурите" бяха по-добри преди почивката.

Втората част започна с пропуск на Петаня, а след това Федерико Матиело бе близо до изравняване. Изравнителното попадение все пак дойде в 64-ата минута, когато Мирко Антенучи подаде с пета на влезлия преди минути Лука Рицо, който не остави шансове на Етрит Бериша.

Пет минути по-късно Аталанта остана с човек по-малко. Ремо Фрюлер бе изгонен с помощта на ВАР (Видео асистент рефер). Това даде шанс на СПАЛ да търси пълен обрат, като небесносините станаха още по-активни, а в 91-ата минута Антенучи удари гредата с удар извън наказателното поле, който рикошира в Толой, за да не влезе в мрежата.

Така Аталанта има четири победи, четири равенства, четири поражения и актив от 16 точки, докато СПАЛ остана 16-и с девет точки.