Класирането на Аталанта избяга в последната атака

Няколко секунди не достигнаха на Аталанта да си гарантира мястото на 1/16-финалите в Лига Европа още тази вечер. С попадение на Йосип Иличич от дузпа през първата част бергамаските водеха до 93-ата минута с нужното им 1:0 на Аполон в Лимасол, но тогава не се наредиха добре при центриране и Емилио Селая ги наказа с глава за крайното 1:1.

По този начин сега италианците имат 8 точки, с колкото е и вторият Лион, разгромил Евертън с 3:0 в другата среща от тази Група “E”. Аполон обаче има 3 точки, което означава, че Аталанта се нуждае само от точка в последните два кръга, за да продължи към мачовете и през 2018 г.

В следващите срещи от групата на 23 ноември представителят на Серия “А” ще гостува на “Гудисън Парк”, а Лион приема Аполон.

АПОЛОН - АТАЛАНТА 1:1

0:1 - Иличич 35-дузпа
1:1 - Селая 90