Евертън излетя от Европа, но не това беше притеснителното (видео)

Евертън записа трета загуба в Лига Европа след 0:3 при гостуването си на Лион и загуби шансове за излизане от групата. И докато това донякъде беше очаквано, то феновете приеха доста по-тежко случилото се с футболиста на тима Куко Мартина.

Малко преди края на първото полувреме защитникът падна много тежко и изпадна в безсъзнание. Повече от 7 минути отне на медицинските лица на английския клуб да се опитат да го вдигнат на крака, но те не успяха. Мартина беше обездвижен в областта на врата и заменен, като от стадиона директно потегли към болницата.

Иначе на терена “карамелите” отстъпиха след попадения на Бертранд Траоре в 68-ата, на Хусем Ауар в 76-ата и на Мемфис Депай в 88-ата. Четири минути след втория гол Морган Шнайдерлин от тима на англичаните беше изгонен за втори жълт картон.
По всичко изглежда, че временният мениджър на Евертън Дейвид Ънсуърт беше отписал този двубой, защото не включи в групата Уейн Рууни, Лейтън Бейнс и Фил Джагиелка, оправдавайки се, че иска да ги запази за мача с Уотфорд от Премиършип през идния уикенд.
Този успех пък изравни французите на върха с Аталанта, който допусна късен изравнителен гол при визитата си на Аполон (Лимасол) за крайното 1:1.
В следващия кръг след три седмици Лион приема кипърския състав, а клубът от Ливърпул е домакин на италианците.

ЛИОН - ЕВЕРТЪН 3:0

1:0 - Траоре 68