Евертън се събуди с драматичен обрат

По всичко личеше, че затъването на Евертън ще продължи. “Карамелите” губеха с 0:2 от Уотфорд на “Гудисън Парк” в 64-ата минута. Тимът, воден от Дейвид Ънсуърт, обаче успя да стигне до пълен обрат и спечели с 3:2, а за награда напусна зоната на изпадащите.

Цялата драма се разви след почивката. Гостите поведоха в 46-ата минута с попадение на Ричарлисон, който получи подаване от Андре Грей и заобиколи Пикфорд преди да прати топката в мрежата. Уотфорд стигна и до второ попадение. След ъглов удар Кабаселе се извиси над Ягиелка и с глава направи 0:2.

Евертън успя бързо да се върне в мача, като две минути по-късно Ниасе се възползва от неориентирани действия в отбраната на гостите. Вратарят на Уотфорд Орестис Карнезис имаше вина за попадението, а не се намеси решително и в 72-ата минута, когато домакините изравниха. Той не излезе при ъглов удар и Доминик Калвърт-Люин с глава се разписа.

“Карамелите” се вдъхновиха от развоя на срещата, въпреки че продължиха да допускат положения пред вратата си. В последната минута Хосе Холебас се подхлъзна в собственото си наказателно поле и събори Аарън Ленън. Съдията отсъди дузпа, а Лейтън Бейнс донесе победата на тима си от бялата точка.

Драмата обаче не свърши до тук. Реферът даде 12 минути продължение на редовното време, а в 101-ата минута Уотфорд получи шанс да изравни, след като Пикфорд събори Ричарлисон и това означаваше дузпа. Том Клевърли обаче не успя да вкара срещу бившия си тим и Евертън стигна до трите точки.