Милан отново не успя да вкара на АЕК

Милан и АЕК за втори пореден мач не успяха да си отбележат гол. Срещата в Гърция от група D на Лига Европа отново завърши 0:0, както беше и в Милано преди няколко седмици. Чистите голови положения пред двете врати бяха рядкост. Най-добрата възможност бе в 57-ата минута, когато Рикардо Монтоливо удари гредата.

След този резултат “росонерите” продължават да са лидери в групата с актив от осем точки, а гърците са втори с шест. Трети излезе тимът на Аустрия (Виена), който постигна първи успех в групата след 4:1 при гостуването си на Риека.

Слабото представяне на Милан се пренася и в Европа. “Росонерите” бяха притиснати при гостуването си на АЕК. След първите минути, в които двата отбора подходиха предпазливо, гърците започнаха да доминират и да застрашават вратата на Донарума. В 12-ата минута Гало отправи диагонален удар, който мина встрани от дясната греда. Малко по-късно домакините направиха отлична атака отляво, която завърши с удар на Елдер Лопеш, но право в ръцете на вратаря на гостите.

Отборът на Винченцо Монтела губеше битката в средата на терена, въпреки че съперникът им е подреден с идея да разчита на контраатаки. В 19-ата минута АЕК получи фаул на прекрасна позиция пред наказателното поле, но ударът на Кристодулопулос, който отиваше опасно към левия ъгъл, бе отклонен от Борини.

Към средата на първата част Милан за кратко се активизира и изнесе играта, като стигна до едно по-опасно центриране и дълго подаване към Кутроне, но вратарят на домакините успя да излезе и да изчисти топката. След този период двата отбора намалиха темпото и не създадоха почти нищо интересно до края на полувремето.

АЕК започна по-активно и втората част, като още в нейното начало стигна до положение. След ъглов удар Вранйеш се оказа непокрит то защитата на италианците, но ударът му с глава бе неточен. Малко по-късно Донарума трябваше да се намесва след удар на Симоеш.

Темпото след почивката бе далеч по-високо, като и двата отбора тръгнаха да търсят гола. Милан започна да играе по-агресивно и организира няколко добри атаки, като една от причините за това бе влизането на Сусо, който се появи в игра за началото на второто полувреме. В 57-ата минута Монтоливо получи отлично подаване отдясно и стреля по диагонала, а топката се удари в дясната греда.

Влизането на Сусо позволи ан Чалханоолу да намира по-лесно празни пространства. Турчинът отправи хубав удар в 65-ата минута, но топката отиде право към ръцете на Анестис, който я изби. До края и двата отбора пробваха да стигнат до гол, но без да рискуват в отбрана, а резултатът бе няколко далечни удара. В самия край капитанът на АЕК Йохансон отправи силен изстрел, но топката мина встрани от вратата.

АЕК - МИЛАН 0:0

РИЕКА - АУСТРИЯ (ВИЕНА) 1:4
0:1 - Прокоп (41)
1:1 - Павичич (61)
1:2 - Прокоп (62)
1:3 - Сербест (73)
1:4 - Моншайн (83)