Севиля се запъти към 1/8-финала, Малага се срина в края (видео)

Отборът на Севиля направи голяма крачка към класиране на 1/8-финал за Купата на Испания. Тази вечер възпитаниците на Едуардо Берисо победиха с класическото 3:0 тима на Картахена като гост и по този начин до голяма степен направиха реванша само протоколен.

Севиля нямаше никакви проблеми в този мач и диктуваше темпото още от самото начало. Резултатът за гостите откри Пабло Сарабия в 25-ата минута. Той бе изведен в наказателното поле от Висам Бен Йедер и с красив прехвърлящ удар прати топката в мрежата. Десет минути след това Хоакин Корея проби на скорост, но първоначално ударът му бе блокиран. При последвалото разбъркване кълбото отново стигна в аржентинеца, който при втория опит бе точен за 0:2. В 50-ата минута Луис Муриел бе изведен с пета от Гансо, финтира няколко бранители и вратаря, преди да отбележи за 0:3.

В същото време Малага допусна загуба с 1:2 като гост на Нумансия. Гостите поведоха чрез Поцо Ресио в 21-ата минута и изглеждаше, че ще си тръгнат с победата. Играчите на Нумансия обаче съумяха да направят пълен обрат в добавеното време. В 93-ата минута Начо изравни резултата, а в 95-ата Алберто Ескаси вкара втори гол за своя тим за крайното 2:1. Така Нумансия ще има крехка преднина преди реванша.