Георги Христов даде летящ старт на Роудис, но краят бе тъжен (видео)

Сезонът за Тампа Бей Роудис приключи не така, както феновете на тима се надяваха. Тази нощ отборът на българския нападател Георги Христов отпадна на 1/4 финалите в плейофите на USL и се сбогува с мечтата си за промоция в МLS - най-високото ниво на футбола в САЩ.

Христов отбеляза 15-ия си и последен гол за сезона, а Роудис загуби с 1:2 след продължения от втория отбор на Ню Йорк Ред Булс. И двете попадения за гостите бяха дело на Стефано Бономо.
Преди началото на двубоя повечето прогнози бяха за победа на Роудис. В 26-ата минута след рикошет в крака на противников футболист, топката попадна в Христов, който я овладя и хладнокръвно откри резултата. Домакините обаче не се възползваха от шансовете си до почивката и бяха наказани. В 59-ата минута Бономо изравни от дузпа, а в края на редовното време двамата вратари направиха по едно блестящо спасяване.
В началото на първото продължение Бономо засече центриране отдясно и донесе победата на Ню Йорк Ред Булс. Домакините имаха няколко възмоности за изравнителен гол, но нямаха късмет, като веднъж и гредата им попречи.

ТАМПА БЕЙ РОУДИС - НЮ ЙОРК РЕД БУЛС II 1:2 след прод.