Майнц се тласна нагоре за сметка на Хамбургер

Футболистите на Майнц 05 взеха сблъсъка от долната половина на класирането и победиха Хамбургер ШФ с 3:2, като по този начин се изтласкаха нагоре, оставяйки съперника си близо до зоната на изпадащите.  Гостите се намират в ужасяваща форма и нямат победа от 25 август насам, като серията им от мачове без успех вече наброява шест, докато 05 са в добра поредица и вече три поредни кръга не знаят що е то загуба.

Първият гол бе факт след по-малко от 120 секунди игра - Александру Максим изведе домакините напред, отбелязвайки за 1:0 във 2-ата минута. Отговорът на ШФ бе почти моментален и в 10-ата минута Уолъс записа името си в списъка на голмайсторите след пряк свободен удар, като изравнителното попадение за 1:1 бе дебютно за него в Бундеслигата. След вихреното начало двата отбора намалиха темпото и до почивката единственото по-съществено бе жълт картон на сметката на Мергим Маврай от гостуващия тим.

Второто полувреме започна подобно на първото - с бърз гол за Майнц 05. Щефан Бел отбеляза с глава за 2:1 в 52-ата минута, а само шест по-късно, в 58-ата, Дани Латца се разписа с удар от дистанция за 3:1. Хамбургер върна един гол, но бе твърде късно, защото той дойде в 90-ата минута и бе дело на Сеад Салихович, който оформи крайното 3:2, отбелязвайки от дузпа.

Майнц 05 вече е на десето място в класирането с 10 точки, докато Хамбургер ШФ е точно над чертата - на петнадесетата позиция с три по-малко.