Тотнъм си припомни проклятието на “Уембли” след обрат от 2:0 до 2:3 (видео)

Закъсалият в Премиър лийг Уест Хам поднесе сензацията в осминафиналите за Купата на Лигата и елиминира Тотнъм след знаменит обрат от 0:2 до 3:2. “Чуковете” забиха три гола за 15 минути и шокираха тима на Маурисио Почетино, който си припомни за неудачите на “Уембли”. За последно Тотнъм загуби у дома, след като имаше преднина от два гола, през 2004 година за Купата на Англия от Манчестър Сити.

Две попадения на Андре Аю заличиха преднината на Тотнъм, осигурена от Муса Сисоко и Деле Али през първото полувреме, а в 70-ата минута защитникът Анджело Огбона се превърна в герой за Уест Хам, разписвайки се с глава след центриране от корнер на Мануел Лансини.
Тотнъм не загуби нито един от предишните си 6 мача на националния стадион, но краят на тази серия дойде в най-неочаквания момент. Още в 6-ата минута Муса Сисоко откри резултата за домакините след добър пас на Сон Хюн-Мин и точен удар покрай Адриан дел Кастийо.

Въпреки че бяха със 7 промени в състава в сравнение с победата над Ливърпул (4:1), “шпорите” изглеждаха решени да убият интригата още през първото полувреме. Адраин спаси удар с глава на Деле Али, но в 37-ата минута английският национал все пак покачи на 2:0.
До почивката Уест Хам създаде само едно положение, пропуснато от Марк Нобъл. “Чуковете” обаче излязоха като преобразени след паузата и бързо върнаха интригата благодарение на Андре Аю. Отново ганайският национал беше точен в 60-ата минута след груба грешка на Лансини.

Усилията на гостите можеха да отидат на вятъра малко по-късно, когато Деле Али шутира силно, но Адриан спаси. В 70-ата минута пълният обрат стана факт. Лансини центрира от ъглов удар, а Огбона отклони топката и я прати за трети път във вратата на Мишел Ворм. В оставащото време Тотнъм имаше една реална възможност да изравни и да се добере до продължения, но отново Адриан показа класа и спаси изстрела на Сисоко.