Серията на Леганес приключи в Севиля (видео)

Сензацията Леганес не успя да продължи впечатляващата си серия в Ла Лига. Отборът на Асиер Гаритано нямаше загуба в предишните си 5 мача и беше допуснал общо само 3 попадения, но отстъпи с 1:2 на Севиля ма "Рамон Санчес Писхуан". С победата севилци изпревариха Леганес и вече са 5-и във временното класиране, на 9 точки зад водача Барселона.

За домакините беше много важно да спечелят след загубите от Атлетик Билбао и Валенсия, и преди важния мач срещу Спартак (Москва) в Шампионската лига. Висам Бен Йедер откри резултата в 20-ата минута след перфектен пас на Пабло Сарабия и технично копване, направило безпомощен стража на Леганес Иван Куеяр. Севиля имаше и други възможности, но до почивката нов гол не падна.
В 48-ата минута гостите получиха дузпа, след като Александър Шимановски беше изблъскан в наказателното поле. Офанзивният халф сам застана зад топката и изравни. Много скоро обаче Севиля отново излезе напред, този път с попадение на Сарабия, който с много силен удар намери горния ляв ъгъл на вратата.

Поражението е трето за Леганес от старта на сезона и остави тима на 7-о място в класирането.