Апоел спря Борусия Дортмунд и без Живко Миланов (видео + галерия)

Кипърският Апоел удържа 1:1 у дома срещу Борусия Дортмунд и на практика отказа германците от атака на едно от първите две места в група Н на Шампионската лига.

Българският национал Живко Миланов беше оставен на резервната скамейка на Апоел и с оглед развоя на срещата не взе участие в двубоя. Резултатът в Никозия беше приет драматично в Германия. "Лошо, много лошо", написаха в официалния профил на "жълто-черните" във Фейсбук.
АПОЕЛ (Никозия) - Борусия (Дортмунд)@@@
Резултатът в Никозия беше открит в 62-ата минута от френския нападател с бенински корени Микаел Поте. Вратарят на Борусия Роман Бюрки допусна грешка като при изчистването на топката я прати прави в краката на играч на Апоел. Швейцарецът отрази първия удар, но при добавката Поте не сгреши.

Радостта на местните продължи само пет минути. В 67-ата минута след разиграване след изпълнение на ъглов удар Марио Гьотце качи технично топката на главата на Сократис Папастатопулос, който изравни отблизо.
Така двата тима спечелиха първи точки в настоящата кампания, но остават далеч зад лидерите Реал Мадрид и Тотнъм и по всичко изглежда, че ще се борят за третото място, което дава право на участие в елиминациите на Лига Европа напролет.