“Черните орли” летят към елиминациите (видео+галерия)

Отборът на Бешикташ постигна трета поредна победа в Група “G” на Шампионската лига и върви уверено към елиминационната фаза на надпреварата. “Черните орли” победиха с 2:1 като гост шампиона на Франция - Монако. В герой за турците се превърна Дженк Тосун, който вкара и двете попадения за тима си. Преди това Радамел Фалкао бе открил за монегаските.

Монако - Бешикташ@@@

След равностойно начало гол на Бешикташ бе отменен заради съмнителна засада на Раян Бабел. Последваха няколко положения и пред двете врати, преди да дойде 30-ата минута. Тогава Фалкао получи топката в наказателното поле и след като се освободи от защитник я прокара покрай вратаря. Скоро обаче Тосун изравни. Халфът получи отлично центриране от Рикардо Куарешма и с глава направи 1:1. Победното попадение дойде в 53-ата минута, когато един далечен удар се отби в гредата на Монако, но попадна у Бабел, който от своя страна намери Тосун в наказателното поле, за да я прати в мрежата.

По този начин Бешикташ събра девет точки от трите си срещи до този момент и се нуждае само от точка, за да си осигури място на елиминациите. Монако от своя страна остава само с една точка до този момент и излизането от групата изглежда все по-сложна задача.

Монако - Бешиткаш 1:2
1:0 Фалкао (30)
1:1 Тосун (34)
1:2 Тосун (54)