И видеоповторенията не помогнаха на Юве в супердрама срещу Лацио (видео)

Отборът на Лацио победи Ювентус с 2:1 насред Торино в първия мач от 8-ия кръг на Серия "А". Гостите първи получиха гол в своята врата, дело на Дъглас Коща в 23-ата минута, но след това направиха пълен обрат, а героят отново бе неудържимият Чиро Имобиле. Нападателят първо изравни в 47-ата минута, а след това в 53-ата минута вкара и втори гол от дузпа, която сам си изработи. Така той вече има 11 попадения на сметката си в първенството от началото на сезона и поведе в листата на голмайсторите.

Истинската драма обаче настъпи в добавеното време, когато при едно остро влизане в краката на Федерико Бернардески от страна на Патрик, съдията Паоло Мацолени първо не отсъди нарушение, а след това гледа видеоповторение и даде дузпа за домакините. Пауло Дибала обаче пропусна от бялата точка и така победата отиде на сметката на "орлите". Още по-интересно е, че това бе вторият момент в мача, в който системата ВАР влезе в употреба, а преди това тя бе ползвана при първия гол на Юве, за да се види дали има засада.

Това бе първи успех на Лацио над Юве в Серия "А" от 2003 година насам и първа победа в Торино от 2002 година. "Бианконерите" пък допуснаха първата си загуба на свой терен от повече от две години насам.

Ювентус започна срещата с Гонсало Игуаин, Марио Манджукич и Дъглас Коща в предни позиции, а голямата звезда Пауло Дибала остана на скамейката. В средата на терена пък действаха Сами Кедира, Блес Матюиди и Родриго Бентанкур.

За Лацио атакуващото дуо бе Чиро Имобиле и Луис Алберто. В средата на терена пък Индзаги заложи на Лукаш Лейва, Марко Пароло и Сергей Милинкович-Савич.
Мачът започна сравнително равностойно, а първият удар към една от двете врати бе на Блес Матюиди в 10-ата минута, но топката мина високо над вратата.
В 23-ата минута домакините откриха резултата. Удар на Сами Кедира бе спасен от Томас Стракоша, но заелият добра позиция Дъглас Коща отблизо вкара за 1:0. В ситуацията имаше съмнения за засада на бразилеца, като съдията поиска помощ от системата ВАР и в крайна сметка попадението бе зачетено.
В следващите минути Юве вдигна оборотите и все повече играта се задържаше в половината на Лацио. В 36-ата минута Сами Кедира отправи бомбен шут към вратата, но Стракоша с великолепен рефлекс спаси.
В 37-ата минута обаче вратарят на гостите сериозно си поигра с огъня. Той се забави да изрита топката напред и Игуаин блокира удара му, като кълбото по чудо не влезе във вратата, а се отби от напречната греда.
В 40-ата минута Лацио бе на път да стигне до голола възможност. Лукаш Лейва с прекрасен пас намели Луис Алберто в наказателното поле, но той се засуети и в крайна сметка ударът му бе блокиран.
В 47-ата минута "орлите" възстановиха равенството. Гостите организираха бърза атака, Луис Алберто изведе Чиро Имобиле на скорост, а нападателят не сгреши за 1:1.
Само минута по-късно обаче Юве можеше да си върне преднината. Гонсало Игуаин бе изведен сам срещу вратаря, но ударът му бе спасен от Стракоша.
Лацио обаче стигна до пълен обрат. В 52-ата минута Чиро Имобиле изскочи сам срещу Буфон и бе съборен от вратаря за дузпа. Нападателят сам се нае да изпълни 11-метровия удар и не сгреши за 1:2.
В следващите минути гостите започнаха да разчитат на контраатаки ипри една от тях в 68-ата минута Сенад Лулич изскочи на добра позиция в пеналта, но ударът му бе спасен от Джанлуиджи Буфон.
Ювентус направи всичко по силите си да стигне поне до равенството. В игра се появиха Федерико Бернардески и Пауло Дибала. И късметът обаче обърна гръб на торинци, като в 91-ата минута опасен удар на Дибала се отби от гредата. В 93-ата минута пък Лацио можеше да реши всичко при поредната си контра, като останал сам срещу Буфон, Патрик не успя да го преодолее.
Буквално в последната минута на срещата дойде най-любопитният момент. Патрик необмислено се хвърли в краката на Федерико Бернардески в наказателното поле. В първия момент съдията не отсъди дузпа, но след това прецени, че трябва да види видеоповторение на ситуацията. Тогава той промени мнението си и посочи бялата точка, но за да бъде драмата пълна, Пауло Дибала не успя да отбележи, а ударът му бе спасен от Стракоша.
Така Лацио измъкна победата и се изравни по точки с Юве, като и двата тима вече имат по 19 и делят второто място в класирането.