Вижте един от най-куриозните моменти от началото на сезона в Серия "А" (видео)

Шампионът на Италия Ювентус претърпя поражение с 1:2 у дома от Лацио в драматичен мач от 8-ия кръг на Серия "А", в който аржентинската звезда Пауло Дибала пропусна дузпа в добавеното време. Двубоят можеше да се развие и по съвсем различен начин, ако друг аржентински нападател на “Старата госпожа” - Гонсало Игуаин, бе направил резултата 2:0 в края на първото полувреме.

В 37-ата минута Игуаин бе много близо до един от най-странните голове в кариерата си, но не успя да накаже нескопосана изява на вратаря на “орлите” Томас Стракоша. 22-годишният страж бе напът да сътвори грандиозен гаф, но късметът му помогна. Стракоша се засуети, след като негов съотборник му върна топката, а после изрита кълбото право в тялото на затичалия се към него Игуаин. Топката рикошира в напречната греда, но не пожела да влезе във вратата, а Лацио направи обрат с два гола на Чиро Имобиле през втората част. Вижте колко близо беше Игуаин до изключително куриозен гол.