Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Голмайсторът на "лъвовете" аут за Люксембург

Голмайсторът на България в световните квалификации за Мондиал 2018 в Русия - Георги Костадинов е аут за срещата с Люксембург във вторник. Халфът на Макаби (Хайфа) получи жълт картон при загубата 0:1 от Франция на стадион "Васил Левски", който ще го извади от сметките на Петър Хубчев за последната квалификация.

Костадинов дебютира за "трикольорите" при поражението с 1:4 от "петлите" преди година в Париж, като в първите си седем срещи за "лъвовете" отбеляза три попадения. Той стори това срещу Беларус (1:2), Швеция (3:2) и Холандия (1:3), а Юго Лорис го лиши от четвърто поредно попадение с националната фланелка, с невероятното си спасяване в края на първото полувреме вчера. Нито един друг играч в селекцията на Хубчев не е вкарвал повече попадения в този квалификационен цикъл. Зад него са Ивелин Попов с два гола, който се завръща след наказание срещу Херцогството, както и Спас Делев, който отбеляза двете си попадения срещу Холандия (2:0).

Халфът на Палермо Ивайло Чочев също се завръща в състава след наказание.