Матюиди: Бяхме войници и спечелихме грозен мач

Халфът Блес Матюиди се превърна в герой за Франция с победен гол срещу България в София в срещата от предпоследния девети кръг в група "А" на световните квалификации в зона Европа. Матюиди се разписа още в третата минута с удар от малък ъгъл и донесе успеха с 1:0, който върна момчетата на Дидие Дешан на върха на класирането с точка аванс през Швеция преди последния мач на отбора от кампанията като домакин на Беларус във вторник.

България - Франция 0:1 част II@@@

"Страхотна победа и особено важна с оглед ситуацията в групата. Мачът беше труден. България имаше четири победи досега тук. Знаехме, че няма да бъде леко. Но се представихме мъжки. Бяхме войници. Трябваше да покажем кураж и характер. Играта не беше красива, имаше много борба. Вкарахме ранен гол, имахме инициативата в началото, но през второто полувреме не се представихме добре.

Можем да поздравим и българския съперник, който не ни позволи да покажем нашия футбол. Но ние дадохме всичко от себе си и най-важното е, че победихме. Остава ни още една последна битка. Ще направим всичко възможно, за да я спечелим и да се класираме за Световното първенство", коментира Матюиди.